לוגו גרוב בית ספר למוזיקה בנס ציונה

מבנה הגיטרה

הגיטרה היא כלי רב תכליתי שנמצא בשימוש נרחב במגוון ז'אנרים מוזיקליים, מקלאסי ועד רוק ועד קאנטרי. הצליל הייחודי של הגיטרה מופק באמצעות רטט המיתרים שלה, הנתמכים במבנה מורכב המורכב ממרכיבים שונים. במאמר זה, נחקור את מבנה הגיטרה, חלקיה השונים, וכיצד הם פועלים יחד כדי ליצור את הצלילים היפים שכולנו אוהבים.

*לקביעת שיעור גיטרה לילדים »

מבנה הגיטרה

יתדות כיוונון הגיטרה

המפתחות לכיוון הגיטרה (באנגלית זה נקרא headstock) הוא החלק העליון של צוואר הגיטרה, שבו ממוקמים יתדות הכוונון. יתדות הכוונון משמשות לכוונון מתח המיתרים, מה שמשפיע על גובה הצליל של התווים המושמעים בגיטרה. יתדות כיוונון הגיטרה מכיל גם את האום, שהוא חתיכת חומר קטנה שתומכת במיתרים ועוזרת לשמור על מרווח תקין ביניהם.

צוואר הגיטרה

הצוואר של הגיטרה הוא החלק הארוך והדק שמחבר את ראש הגיטרה לגוף הגיטרה. הצוואר עשוי בדרך כלל מעץ ומנוגד ברצועות מתכת המחלקות את המיתרים לתווים שונים. הצוואר מהווה גם בית למוט המסבך, שהוא מוט מתכת שעוזר להתאים את העקמומיות של הצוואר ולהבטיח כי המיתרים מיושרים כראוי.

אולי יעניין אותך לקרוא עוד על:

שָׁחִיף

לוח האצבעות, הידוע גם כ-Fretboard, הוא חתיכת עץ שטוחה המחוברת לחלק העליון של צוואר הגיטרה. לוח האצבע הוא המקום שבו הנגן מניח את אצבעותיו כדי לעצבן את המיתרים ולהפיק תווים שונים. לוח האצבע עשוי בדרך כלל מרוזווד או מייפל ומסומן בסריגים מתכתיים המציינים היכן למקם את האצבעות עבור כל תו.

גוף הגיטרה

גוף הגיטרה הוא החלק הגדול, החלול או החצי חלול התומך במיתרים ומפיק את צליל הגיטרה. הגוף עשוי בדרך כלל מעץ ויכול להשתנות בגודל ובצורה בהתאם לסוג הגיטרה. הגוף של גיטרה אקוסטית הוא בדרך כלל גדול ומהדהד יותר מזה של גיטרה חשמלית, מכיוון שהוא צריך להגביר את צליל המיתרים ללא שימוש בפיקאפים אלקטרוניים.

גשר הגיטרה

הגשר הוא החלק בגיטרה התומך במיתרים על גוף הגיטרה. הוא עשוי בדרך כלל מעץ או מתכת ומעוגן לגוף הגיטרה. הגשר אחראי על העברת תנודות המיתרים לגוף הגיטרה, המייצר את צליל הגיטרה.

טנדרים

פיקאפים הם מכשירים אלקטרוניים המשמשים להגברת הסאונד של הגיטרה. הם נמצאים בדרך כלל על גיטרות חשמליות ומורכבים ממגנט אחד או יותר המזהים את תנודות המיתרים וממירים אותם לאות חשמלי. האות החשמלי נשלח לאחר מכן למגבר, אשר מגביר את האות ושולח אותו אל הרמקולים, ומפיק את צליל הגיטרה.

לבסוף

הגיטרה היא כלי מורכב ורב-תכליתי המורכב ממרכיבים שונים הפועלים יחד ליצירת הצליל הייחודי שלה. הבנת מבנה הגיטרה יכולה לעזור לך להעריך טוב יותר את הכלי ולשפר את כישורי הנגינה שלך. בין אם אתה נגן מתחיל או מנוסה, הקדשת הזמן לחקור את החלקים השונים של הגיטרה יכולה לעזור לך להפוך למוזיקאי יותר מעוגל ולשפר את החוויה המוזיקלית הכוללת שלך.

גרוב בית הספר למוזיקה בנס ציונה מזמין אתכם ליצור קשר ותאם שיעור ניסיון עם המוזיקאי ירון זיו.

תפריט נגישות